ویژه

هر ورزشی چقدر کالری می سوزاند؟

ورزش کالری سوز لاغریفقط ۱۰ دقیقه زمان دارید؟ با این وقت کم هم می‌توانید کالری‌سوزی کنید. این فعالیت که باعث می‌شود در هر ۱۰ دقیقه ۱۳۰ کالری بسوزانید، برای لاغری بسیار موثر است.

 

با اینکه کم کردن وزن یک فرمول اسرارآمیز دارد، باید بیشتر از مقداری که کالری مصرف می‌کنید، کالری بسوزانید، اما روش‌های هوشمندانه‌تر و سریعتری هم برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد.  یکی از این ورزش‌ها ، ترکیبی از چند مورد است که به طور منظم انجام دهید و خودتان شاهد پایین آمدن سریع وزنتان باشید.

1. کیک ‌بوکسینگ : ۸۰۰ کالری در هر ساعت
کیک‌بوکسینگ ورزشی بسیار عالی است که روی کل بدن کار می‌کند چون باید از همه گروه‌های عضلانی اصلی بدن استفاده کنید و تمرینات اینتروال را هم شامل می‌شود. ضربان قلب شما چندین بار درطول جلسه تمرین بالا رفته و ثابت می‌شود که برای کم کردن وزن بسیار عالی است.

2. دوچرخه‌سواری یا اسپینینگ : ۷۰۰  کالری در هر ساعت

با شرکت در کلاس‌های اسپینینگ یا دوچرخه سواری در هوای آزاد تا ۷۰۰ کالری در ساعت بسوزانید. فقط باید دقت کنید که در ساعت ۲۲ تا ۲۵ کیلومتر راه بروید تا ۷۰۰ کالری را کامل بسوزانید.

3.  زومبا : ۵۰۰ کالری یا بیشتر در هر ساعت

چه کسی فکر می‌کرد که با یک ساعت رقصیدن بتواند همچین نتیجه‌ای بگیرد ؟ این نوع رقص لاتین که از اصول و قواعد اینتروال و تمرینات استقامتی بهره می‌گیرد، متابولیسم شما را تاحد قابل‌توجهی بالا میبرد. اما در این مورد هم مثل هر برنامه تناسب‌اندام دیگر، مقدار کالری مصرف شده، برحسب سن، جنسیت، وزن، سطح تناسب‌اندام کنونی، و شدت تمرین در افراد مختلف متفاوت است. بااینحال مفرح بودن این تمرین همراه با فواید زیادی که برای کاهش وزن دارد آنرا به یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها تبدیل کرده است.

4.  طناب زدن : ۷۸۰ کالری در هر ساعت

فقط ۱۰ دقیقه زمان دارید؟ با این وقت کم هم می‌توانید کالری‌سوزی کنید. این فعالیت که باعث می‌شود در هر ۱۰ دقیقه ۱۳۰ کالری بسوزانید، برای لاغری بسیار موثر است. برای سوزاندن همین میزان کالری باید با سرعت ۸ دقیقه در مایل بدوید. به همین دلیل طناب زدن روش بسیار خوبی برای شروع یک برنامه وزشی برای تناسب‌اندام برای آن دسته از افرادی است که استقامت لازم برای حفظ سرعت بالا در دویدن به مدت طولانی را ندارند. ماهیت این فعالیت به طریقی است که علاوه بر کالری سوزی بر توده استخوانی خود افزوده و سلامت استخوان‌هایتان را هم بالا می‌برید.

5. استپ ایروبیک :  ۶۰۰ کالری در هر ساعت

کلاس‌های استپ ایروبیک کلاس‌هایی بسیار قوی و پرتاثیر است که به کالری‌سوزی و لاغری کمک شایانی می‌کند.مقدار کالری‌هایی که می‌سوزانید به مقدار بلندی استپ هم بستگی دارد اما یک استپ ۱۵ سانتی‌متری کمک می‌کند تا ۶۰۰ کالری در یک ساعت بسوزانید.

6.  دو :  ۶۵۰ کالری در هر ساعت

یک فرد ۶۵ کیلوگرمی با سرعت ۱۰ دقیقه در مایل برای یک ساعت تا ۶۵۰ کالری می سوزاند. اما اگر تازه‌کار باشید، دویدن پشت‌سرهم برای یک ساعت کاری بسیار دشوار است. می‌توانید با استفاده از اینتروال‌هایی از راه رفتن  در فواصل دویدن‌ها کم‌کم قدرت قلبی-عروقی خود را بالا ببرید. بعنوان مثال، سه دقیقه بدوید، یک دقیقه راه بروید. اینکار استقامت شما را افزایش داده، زمان ریکاوری ضربان قلبتان را کاهش داده و چربی سوزی می‌کند.


مطالب مرتبط با هر ورزشی چقدر کالری می سوزاند؟


مدت زمان غذا خوردن چقدر است؟
مدت زمان غذا خوردن چقدر است؟
چقدر چای سبز بخورم تا لاغر شویم؟!
چقدر چای سبز بخورم تا لاغر شویم؟!
200 کالری را ساده بسوزانید!
200 کالری را ساده بسوزانید!
سوزاندن کالری بیشتر در زمان ورزش
سوزاندن کالری بیشتر در زمان ورزش
هر مواد غذایی چه مقدار کالری دارد؟
هر مواد غذایی چه مقدار کالری دارد؟
دریافت کالری کمتر در طول روز و رسیدن به تناسب اندام
دریافت کالری کمتر در طول روز و رسیدن به تناسب اندام
اینم از باشگاه ورزشی دختران + عکس
اینم از باشگاه ورزشی دختران + عکس
خبرنگار ورزشی را با چاقو زدند +عکس
خبرنگار ورزشی را با چاقو زدند +عکس
دانستنی هایی از مکمل های ورزشی
دانستنی هایی از مکمل های ورزشی
طراحی دکوراسیون اتاق پسران به سبک ورزشی
طراحی دکوراسیون اتاق پسران به سبک ورزشی
دستگيری باند توزيع سی دی های غيرمجاز ورزشی! +عکس
دستگيری باند توزيع سی دی های غيرمجاز ورزشی! +عکس
با برچسب: , , , , , ,
پست شده در ورزش و سلامت, پزشکي و سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>